Działalność charytatywna KIVA LOANS

Kolejną wspieraną przez nas organizacją jest Kiva – instytucja non-profit, której misją jest złagodzenie ubóstwa poprzez udzielanie pożyczek.

Pomagamy potrzebującym
na całym świecie
Wykorzystuje ona internet i światową sieć instytucji mikrofinansowania, aby pożyczać pieniądze potrzebującym z całego świata. Partnerzy regionalni Kiva odpowiedzialni są za weryfikację pożyczkobiorców, wniosków pożyczkowych oraz wypłaty i spłaty pożyczek. De Care Group udzieliło już prawie 6 tyś pożyczek potrzebującym z całego świata.

Jak to działa?

1. Szukamy pożyczkobiorcy
Spośród setek ludzkich historii i pomysłów na biznes, dostępnych na stronie internetowej organizacji wybieramy tą, którą chcemy wesprzeć. Może to być np. sfinansowanie opłat za szkołę, pożyczka na rozwój biznesu czy budowę domu.

2. Pożyczamy pieniądze
Poprzez Internet udzielamy pożyczki na wybrany przez nas cel. Kiva agreguje wszystkie wpłacone przez dobroczyńców kwoty, przekazuje je regionalnym partnerom, którzy wypłacają pieniądze pożyczkobiorcy.

3. Spłata pożyczki
Gdy dłużnik może już spłacić swoją pożyczkę, pieniądze wpłaca do lokalnego partnera. Ten przekazuje je do Kiva a stąd trafiają one z powrotem na konto udzielającego pożyczki.

Dzięki temu systemowi każda nawet najdrobniejsza kwota może być ratunkiem dla potrzebujących, szansą na ich lepsze życie.