Wspieramy polskie
i światowe organizacje charytatywne

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, De Care prowadzi aktywną działalność charytatywną poprzez pomoc potrzebującym. Staramy się zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół nas, pomagać tym którzy tego najbardziej potrzebują. Sukces przedsiębiorstwa powinien umożliwiać niesienie pomocy ludziom w potrzebie. Dlatego chcemy ułatwić utalentowanej młodzieży stawianie pierwszych kroków w edukacji i pomóc we wprowadzeniu w dorosłe życie.
Tak powstała idea pomocy miasteczku Sihanoukville, leżącym na południowo – zachodnim wybrzeżu Kambodży. W tamtejszych slumsach żyje ponad 100 dzieci. Mieszkają w szałasach bez bieżącej wody i urządzeń sanitarnych, a jedyną rzeczą jaką posiadają są ubrania, które mają na sobie. Ich jedyną szansą na wyrwanie się z pułapki ubóstwa jest pomoc z zewnątrz.
Kolejną wspieraną przez nas organizacją jest Kiva – instytucja non-profit, której misją jest złagodzenie ubóstwa poprzez udzielanie pożyczek. Wykorzystuje ona internet i światową sieć instytucji mikrofinansowania, aby pożyczać pieniądze potrzebującym z całego świata. Partnerzy regionalni Kiva odpowiedzialni są za weryfikację pożyczkobiorców, wniosków pożyczkowych oraz wypłaty i spłaty pożyczek.

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej

Bezglutenowa pomoc dla Ukrainy – Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej wspiera uchodźców na diecie bezglutenowej i tych, którzy zostali w Ukrainie. Na ten szczytny cel nasza firma przekazała ponad 4800 pełnowartościowych produktów roślinnych marki Yummity takich jak: szybkie dania, burgery roślinne, spody do pizzy oraz muffiny z amarantusem.
Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej logo
Fundacja Szczęśliwej Drogi

Fundacja Szczęśliwej Drogi

Od 2022 roku wspieramy Fundację Szczęśliwej Drogi, przekazując jej żywność dla młodzieży z domów dziecka. Fundacja do tej pory dotarła z pomocą do ponad 1200 młodych ludzi w wieku od 14 do 26 roku życia. Poprzez wsparcie pedagogiczne, edukacyjne, terapeutyczne, a także rozwijanie kompetencji społecznych i zawodowych organizacja pomaga podopiecznym dostrzec swoją wartość i sięgać po marzenia, tak, by stali się odpowiedzialni za siebie i innych.

Stowarzyszenie
Otwarte Drzwi

W jedności siła – z pomocą dla Ukrainy!

Szybkie dania od Yummity, dżemy Darbo, sosy pomidorowe od Coppola czy pulpy mango to produkty, które trafiły od nas do Kijowa! A było to możliwe dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi i za pośrednictwem Praskiego Punktu Wsparcia Ukrainy.

Razem dla Ukrainy!

Foodsharing Warszawa

Kolejną wspieraną przez nas organizacją jest Foodsharing Warszawa, która specjalizuje się w ratowaniu żywności z krótkim terminem ważności przed zmarnowaniem jej. Organizacja udostępnia także przestrzeń, w której każdy może podzielić się lub poczęstować jedzeniem. Takie miejsca to tzw. jadłodzielnie – specjalnie oznaczone lodówki i szafki. Z jadłodzielni korzystają m.in. osoby niezamożne, ale też wszyscy, którym zależy na niemarnowaniu jedzenia.