Lepszy start
w dorosłe życie
De Care wspiera tamtejszą młodzież, by miała lepszy start w dorosłe życie. Dla tych dzieci to szansa, a my cieszymy się z każdego ich sukcesu.
Tak powstała idea pomocy miasteczku Sihanoukville, leżącym na południowo – zachodnim wybrzeżu Kambodży. W tamtejszych slumsach żyje ponad 100 dzieci. Mieszkają w szałasach bez bieżącej wody i urządzeń sanitarnych, a jedyną rzeczą jaką posiadają są ubrania, które mają na sobie. Ich jedyną szansą na wyrwanie się z pułapki ubóstwa jest pomoc z zewnątrz.
Dlaczego pomoc
jest potrzebna?
Kambodża to nie tylko jeden z najbiedniejszych krajów na świecie. Boryka się on także z innymi problemami. Wsie zaśmiecone są minami, dlatego bardzo duży jest odsetek ludzi z amputowanymi kończynami. W kraju panuje wysoki poziom korupcji, handel ludźmi, a rząd nie dba o prawa człowieka. 40% kambodżańskich dzieci jest także chronicznie niedożywionych.
Aby wspomóc dzieci, dać im szansę na lepszą przyszłość powstało Goodwill Center, Dzięki finansowemu wsparciu, w którym aktywnie uczestniczymy, niesie pomoc już od 10 lat. Centrum to organizuje zajęcia szkolne, umożliwia uczniom podchodzenie do egzaminów, pomaga im brnąć przez system edukacji a nawet z sukcesem aplikować na studia. Goodwill Center uruchomiło także całodzienny żłobek aby starsze dzieci nie musiały już opiekować się swoim młodszym rodzeństwem i mogły więcej czasu poświecić nauce. W czasie wakacji dzieci uczęszczają na zajęcia dodatkowe a te starsze oraz dorośli korzystać mogą z zajęć popołudniowych z angielskiego i obsługi komputera.
Działalność Goodwill Center
koncentruje się głównie na:

  • promowaniu zdrowia i zasad higieny,
  • rozwijaniu podstawowych umiejętności społecznych i samodyscypliny poprzez wspólne działanie i gry zespołowe,
  • nauczaniu ojczystego języka Khmer, języka angielskiego, pisania, liczenia i obsługi komputera,
  • dostarczaniu zasadniczej opieki zdrowotnej,
  • nauczaniu pożytecznych rzeczy takich jak uprawa roślin,
  • dostarczaniu mundurów szkolnych, butów, długopisów, ołówków oraz książek z ćwiczeniami do szkoły,
  • zapewnieniu miejsca dla sztuki, rzemiosła, kreatywnych zabaw i muzyki.

Kilka sukcesów
Goodwill Center:
Emmie zaczęła uczęszczać na popołudniowe zajęcia z angielskiego i obsługi komputera oraz na kurs prowadzenia konwersacji, interview i pisania CV w 2009 roku. Studiowała 3 lata i udało jej się zdobyć miejsce na uniwersytecie Build Bright na kierunku Turystyka. Aby opłacić czesne pracowała jako recepcjonistka w szkole angielskiego a aktualnie pracuje jako przewodnik w niepełnym wymiarze godzin, jest na drugim roku studiów i osiąga bardzo dobre wyniki.

Mała dziewczynka została poparzona wrzącą zupą ryżową. W prywatnej klinice została jej udzielona natychmiastowa pomoc medyczna. Na oddziale intensywnej terapii przebywała przez 4 dni. Centrum sfinansowało koszty jej leczenia jak i dalszej rekonwalescencji. Ta pomoc uratowała jej życie!
Titya dołączył do centrum gdy miał 10 lat. Regularnie uczęszczał do szkoły, a po jej ukończeniu przez 4 lata brał udział w popołudniowych zajęciach z angielskiego i nauki obsługi komputera. Edukacja bardzo mu pomogła. Zaczął pracować jako nauczyciel języka angielskiego na pół etatu a zarobione pieniądze przeznaczał na pomoc swojej rodzinie. Aktualnie kontynuuje pracę i uczy się zawodu elektryka.

IMAPCT UPDATE 2023
Poznaj osiągnięcia 2023
Goodwill Center
Dzięki naszemu wsparciu oraz wielu firm organizacja „Help The Cambodian Children”
mogła zrealizować program pomocy dzieciom mieszkającym w Kambodży. Dowiedz
się więcej o drodze, jaką kambodżańskie dzieci muszą przejść, aby mogły godnie
poszerzać swoją wiedzę. Wejdź w link, poznaj studentów i ich wybitne osiągnięcia.