Wspieramy światowe organizacje charytatywne

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, De Care prowadzi aktywną działalność charytatywną poprzez pomoc potrzebującym. Staramy się zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół nas, pomagać tym którzy tego najbardziej potrzebują. Sukces przedsiębiorstwa powinien umożliwiać niesienie pomocy ludziom w potrzebie. Dlatego chcemy ułatwić utalentowanej młodzieży stawianie pierwszych kroków w edukacji i pomóc we wprowadzeniu w dorosłe życie.
Tak powstała idea pomocy miasteczku Sihanoukville, leżącym na południowo – zachodnim wybrzeżu Kambodży. W tamtejszych slumsach żyje ponad 100 dzieci. Mieszkają w szałasach bez bieżącej wody i urządzeń sanitarnych, a jedyną rzeczą jaką posiadają są ubrania, które mają na sobie. Ich jedyną szansą na wyrwanie się z pułapki ubóstwa jest pomoc z zewnątrz.
Kolejną wspieraną przez nas organizacją jest Kiva – instytucja non-profit, której misją jest złagodzenie ubóstwa poprzez udzielanie pożyczek. Wykorzystuje ona internet i światową sieć instytucji mikrofinansowania, aby pożyczać pieniądze potrzebującym z całego świata. Partnerzy regionalni Kiva odpowiedzialni są za weryfikację pożyczkobiorców, wniosków pożyczkowych oraz wypłaty i spłaty pożyczek.